NZOZ Vermed

os. Ks. Władysława 27, 44-240 Żory +48 32 43 42 671

Stomatologia

+48 32 43 46 013 +48 733 683 250 zapytaj nas ON-LINE

Zespół

Posiadamy zespół doświadczonych specjalistów.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę.

Protetyka

PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

Woźniak Stomatologia oferuje szeroki zakres usług związanych z protetyką stomatologiczną.
Jest to dziedzina zajmująca się przywróceniem funkcji oraz wyglądu naszego uzębienia w celu uzyskania pięknego uśmiechu.

Głównym celem protez jest odtworzenie i odbudowa brakujących struktur, bardzo zniszczonych zębów, korekta kształtu, ustawienia i przebarwień zębów. Leczenie protetyczne przeprowadzamy kompleksowo, tak aby odbudować kompletny górny i dolny łuk zębowy.

Wykorzystując nowoczesne materiały i dostępną technologię w stomatologii, proponujemy pacjentom odbudowę pojedynczych zębów, większych braków zębowych, całkowitego bezzębia na zębach własnych oraz na implantach.
Współpraca z doświadczonymi pracowniami techniki dentystycznej, daje doskonałe efekty estetyczne i wizualne.
Harmonijne dopasowanie i funkcjonalność prac protetycznych, służy przez lata, dając pełną satysfakcję i zadowolenie naszym pacjentom z wykonanych prac.

PROTEZY STAŁE

(uzupełnienia na stałe zacementowane, zakotwiczone u jamie ustnej, których się nie wyciąga)

Korony i Mosty protetyczne

To uzupełnienia, dzięki którym możemy uzupełniać pojedyncze lub mnogie braki zębowe.
Ochraniają ząb przed próchnicą, odbudowują bardzo zniszczone zęby, nawet w obrębie całego łuku.
Estetykę, kształt i kolor prac ceramicznych ustalamy indywidualnie na podstawie konsultacji i wzajemnej współpracy pacjent-lekarz-laboratorium protetyczne, spełniając oczekiwania pacjenta, w trosce o jego uśmiech i zadowolenie.

Gotową pracę ostatecznie cementujemy na własnych, oszlifowanych wcześniej zębach lub na wkładach koronowo korzeniowych, za pomocą nowoczesnych, bardzo wytrzymałych materiałów.

Proponujemy najwyższej jakości korony i mosty porcelanowe:

Licówki ceramiczne

To ultracienkie nakładki z porcelany, które przykleja się na własne zęby, dzięki którym w bardzo krótkim czasie możemy poprawić kształt, kolor i estetykę uśmiechu. Licówki możemy wykonać minimalnie szlifując zęby pacjenta, lub zacementować je bez szlifowania zębów. Niezwykle trwałe i estetyczne. Dają efekt tzw. "Hollywoodzki uśmiech".

Inlay-Onlay

Za pomocą tych uzupełnień możemy odbudować bardzo zniszczone przez próchnicę zęby. Stosujemy nakłady ceramiczne lub kompozytowe. Przygotowywane są w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku, cementowane są na wcześniej przygotowanym i oczyszczonym zębie. Jest to alternatywa dla bardzo rozległych plomb. Nakłady są bardzo trwałymi, szczelnymi i estetycznymi wypełnieniami.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Cementowane są do korzenia zęba leczonego kanałowo, który jest słabszy i bardziej kruchy, niż ząb żywy. Ma za zadanie wzmocnić strukturę zęba przed założeniem korony. Zakładamy wkłady metalowe indywidualne, z włókna szklanego i ceramiczne.

Implanty stomatologiczne

To nowoczesne i najlepsze rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów.

Implant to sztuczny korzeń wykonany z tytanu, który wszczepiany jest do kości. W zależności od stanu kości pacjenta, może być wszczepiany bezpośrednio lub po wcześniejszym przygotowaniu kości, jeśli jest jej zbyt mało – to tzw. sterowana regeneracja kości. Implanty są najlepszym, najbardziej naturalnym i komfortowym sposobem odbudowy zębów. Na implantach za pomocą specjalnych łączników mocuje się korony, mosty a nawet protezy całkowite, uzyskując doskonałą stabilizację. Implanty zrastają się z kością na stałe, dając stabilny fundament do późniejszej odbudowy protetycznej.


PROTEZY RUCHOME

(wyjmowane przez pacjenta)

Protezy całkowite i częściowe

Odbudowują całkowicie lub częściowo braki zębowe. Stosujemy protezy standardowe akrylowe, w których możemy dobrać niezwykle estetyczne zęby.
Protezy akrylowe możemy podścielić miękkim materiałem, zwiększając komfort użytkowania, niwelując otarcia i odleżyny.
Wykonujemy również protezy z miękkich materiałów, elastyczne, protezy dla alergików z bardzo cienkim podniebieniem.

Protezy szkieletowe i acetalowe

Mają szkielet wykonany z metalu lub acetalu, są to bardzo dobre protezy, które osadzają się na zębach własnych pacjenta, nie uciskając przy tym dziąsała. Bardzo stabilne, estetyczne i nie niszczą przyzębia. Można zastosować klamry estetyczne w kolorze dziąsła lub zęba, które są niewidoczne w czasie uśmiechu.

Protezy kombinowane, wysokoestetyczne

To połączenie protez szkieletowych z elementami precezyjnymi takimi jak zatrzaski, zasuwy, beki. Dzięki temu połączniu protezy są umocowane na zębach bardzo solidnie, dając wysoką estetykę. To rozwiązwiązanie pozwala wyeliminować wszystkie klamry na zębach, dlatego połączenie zęba własnego lub korony z protezą jest niezauważalne, a uśmiech wygląda jak naturalny.

Wykonujemy protezy akrylowe, acetalowe, acronowe oraz inne z nowoczesnych tworzyw i materiałów stomatologicznych. Ostateczne rozwiązanie protetyczne jest ustalane przez lekarza po przeprowadzeniu konsultacji i ew. badań dodatkowych.

powrót

NZOZ Vermed

44-240 Żory, os. Ks. Władysława 27 +48 32 43 42 671

NZOZ Vermed Stomatologia

+48 32 43 46 013 +48 733 683 250
zapytaj nas ON-LINE

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.